56 posiedzenie Zarządu
18-01-2016

56 posiedzenie Zarządu

Data wydarzenia: 18-01-2016

W piątek, 15 stycznia 2016 roku odbyło się kolejne posiedzenie Zarządu Powiatu Drawskiego. Było to pierwsze posiedzenie w nowym roku, a pięćdziesiąte szóste w bieżącej kadencji.

Zarząd podjął uchwałę w sprawie wysokości nagród w konkursie pt. I Powiatowy Przegląd Jasełek i Widowisk Kolędniczych, Kolęd i Pastorałek 2016r, który odbył się w sobotę, 16 stycznia 2016 roku w Centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego w Drawsku Pomorskim.
Podjęto również decyzję w sprawie uzgodnienia projektu planu transportowego dla powiatu szczecineckiego oraz omówiono sprawy organizacji kolportażu Biuletynu Starosty Drawskiego. Rozpatrywano wnioski, w tym wniosek Wójta Wierzchowa o odstąpienie od odwołania darowizny oraz wniosek Energa Operator S.A. dot. wydania zgody na umieszczenie kabla energetycznego na działce będącej w zasobie Powiatu Drawskiego.
Ponadto Burmistrz Drawska Pomorskiego Zbigniew Ptak przekazał informację na temat międzynarodowego koncernu „Albaad”, który przejął przedsiębiorstwo „Tekmar” w Jankowie. Jest to kolejna szansa na nowe miejsca pracy w powiecie drawskim. Firma planuje zatrudnić docelowo ok. 250 osób.
Zarząd obradował w składzie: Stanisław Kuczyński (Starosta), Jacek Kozłowski (Wicestarosta), Janusz Garbacz (Etatowy Członek Zarządu) i Janina Jung (Członek Zarządu).