70 lat ,,MYŚLIWCA” Czaplinek
16-11-2017

70 lat ,,MYŚLIWCA” Czaplinek

Data wydarzenia: 16-11-2017

W dniu 11 listopada br. Koło Łowieckie Nr 7 ,,MYŚLIWIEC” w Czaplinku obchodziło jubileusz 70 - lecia powstania. W uroczystości wziął udział Starosta Drawski Stanisław Kuczyński.

Obchody rozpoczęły się zapaleniem zniczy na grobach Kolegów, którzy odeszli do "krainy wiecznych łowów". Następnie odbyło się uroczyste polowanie zakończone pokotem i ogłoszeniem Króla Polowania, którym zastał Zbigniew Stroński.
Główne uroczystości odbyły się w pensjonacie Przystanek Czapla w Czaplinku. W części oficjalnej udział wziął również Burmistrz Czaplinka Adam Kośmider, Nadleśniczy Nadleśnictwa Czaplinek Tomasz Tomecki i Zastępca Przewodniczącego Okręgowej Rady Polskiego Związku Łowieckiego w Koszalinie Dorota Chrzanowska, która z ramienia Zarządu Okręgowego PZŁ w Koszalinie wręczyła odznaczenia łowieckie Kolegom myśliwym.
Srebrnym medalem Zasługi Łowieckiej odznaczeni zostali: Tadeusz Klima, Jan Kubabski, Zdzisław Pęcherzewski i Bogusław Ptak. Brązowym Medalem Zasługi Łowieckiej odznaczeni zostali: Bogdan Bzdyrek i Adam Jawdyński, natomiast odznaką  Zasłużony dla Łowiectwa Ziemi Koszalińskiej - Jacek Banasik i Czesław Wilczyński.
Starosta Drawski i pozostali zaproszeni goście złożyli członkom Koła gratulacje i życzenia okolicznościowe z okazji jubileuszu.