720-lecie nadania praw miejskich
09-03-2017

720-lecie nadania praw miejskich

Data wydarzenia: 09-03-2017

Siedemset dwadzieścia lat – tyle ma już miasto Drawsko Pomorskie. Wczoraj, tj. 8 marca 2017 roku, odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej z okazji nadania praw miejskich.

W uroczystości ze strony Powiatu Drawskiego udział wzięli: Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Wicestarosta Jacek Kozłowski, Etatowy Członek Zarządu Janusz Garbacz, Członek Zarządu Janina Jung, a także Radni Elżbieta Motyl, Karol Korczyński, Stanisław Cybula i Waldemar Włodarczyk.
Podczas tego wydarzenia Przewodniczący Rady Miejskiej Ireneusz Gendek wraz z Burmistrzem Zbigniewem Ptakiem przybliżyli historię miasta, począwszy od 1297 roku. Byłą to świetna okazja by uhonorować osoby i zespoły, którym Rada Miejska nadała tytuł „Zasłużony dla gminy Drawsko Pomorskie”. Otrzymali go: Karol Korczyński, Irena Gałązkiewicz, Zdzisław Kawiński, Tadeusz Pilipiec, Krystyna i Piotr Skrzypczak, Mariusz Rufkiewicz, Iwona i Kazimierz Pokutyńscy, Zespół Pomorzanki oraz Zespół pieśni i tańca Diabaz.
Burmistrz Drawska Pomorskiego wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej wręczyli wyróżnienia osobom, które w sposób szczególny angażują się w pracę na rzecz miasta i gminy. Wyróżnienie takie otrzymał m.in. Etatowy Członek Zarządu Powiatu Janusz Garbacz.
Starosta Drawski w imieniu Rady i Zarządu Powiatu Drawskiego pogratulował tak wspaniałego Jubileuszu i życzył sukcesów oraz dalszego pomyślnego rozwoju miasta.