Aktywni i samodzielni
28-04-2016

Aktywni i samodzielni

Data wydarzenia: 28-04-2016

Stowarzyszenie Aktywna Szkoła działające przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku, Społeczna Rada Młodzieży oraz ludzie dobrej woli z Czaplinka i okolic 7 maja 2016 r. organizują Festyn Integracyjny pod nazwą „Aktywni i samodzielni” dla Agnieszki Hajdukiewicz i Dawida Trockiego.

Agnieszka i Dawid są uczniami LO im. 3 Dywizji Strzelców Karpackich w Czaplinku. Obojgu potrzebne jest wsparcie finansowe, dzięki któremu mogą stać się bardziej samodzielnymi i niezależnymi – Agnieszka chce zrobić kurs prawa jazdy, który przy jej niepełnosprawności wymaga zakupu specjalistycznego sprzętu, Dawid potrzebuje funduszy na remont mieszkania, by je dostosować do swoich możliwości fizycznych.

- Dzięki temu wydarzeniu pragniemy zwrócić uwagę na problemy osób niepełnosprawnych z naszego otoczenia – informuje Robert Patrzyński, Dyrektor ZSP.

Zapraszamy wszystkich chętnych do przyjścia w dniu Festynu do Hali widowiskowo-sportowej w Czaplinku. Od godziny 16.00 dla zgromadzonych dostępny będzie szereg atrakcji, w tym zawody sportowe, zabawy dla publiczności, pyszne wypieki i niespodzianki kulinarne przygotowane przez sołectwa z Gminy Czaplinek, koncert w wykonaniu dzieci i młodzieży z Gminy Czaplinek, czy aukcje atrakcyjnych przedmiotów i karnetów na usługi, otrzymanych od lokalnych przedsiębiorców i usługodawców.

Festyn współorganizuje Gmina Czaplinek, Czaplinecki Ośrodek Kultury, Zakład Gospodarki Komunalnej, wolontariusze z czaplineckich szkół. Patronatem medialnym przedsięwzięcie objęło Radio Koszalin, Głos Drawska i Regionalny Portal Informacyjny idrawa.pl.

Czekamy na Państwa w sobotę 7 maja 2016 r. od godziny 16.00 w Hali widowiskowo-sportowej. Bądźmy razem w tym dniu i otwórzmy się na potrzeby ludzi z naszego najbliższego otoczenia!