Aktywnie przed wakacjami
27-06-2016

Aktywnie przed wakacjami

Data wydarzenia: 27-06-2016

Uczestnicy Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy- Ośrodka Rehabilitacyjno- Kulturalnego w Drawsku Pomorskim kończą okres przedwakacyjny bardzo aktywnie.

Na początku czerwca ruszył projekt „Terapia zajęciowa nauką życia i drogą do integracji”, dofinansowany ze środków Programu FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH- Mikrodotacje. Zaproszenie Domu na warsztaty szycia przedmiotów użytkowych i zabawek, warsztaty kulinarne oraz spotkanie z dietetykiem przyjęły 4 grupy starszaków z Przedszkola w Drawsku Pomorskim. Uczestnicy mieli okazję wspólnie z dziećmi szyć maskotki, torby plażowe i plecaczki.
Z kolei 10 czerwca był rodzinnym dniem nad jeziorem Okra. Do stanicy Skiff Slalom, jak co roku przybyło wielu rodziców uczestników oraz przyjaciół, świętować przy ognisku Dzień Rodziców.
- W piątek 17 czerwca przeżyliśmy prawdziwy survival podczas „II rajdu pieszo- rowerowego osób niepełnosprawnych”- relacjonuje Joanna Orzepowska, Kierownik PDDS-OR-K. - Mimo niesprzyjającej pogody wszyscy uczestnicy dali radę! Ruszyliśmy Szlakiem Grodzisk, skrajem poligonu drawskiego, a skończyliśmy przy ognisku, susząc buty i zajadając pyszną kiełbaskę.
Uczestnicy „Domu” gościnnie wzięli udział również w „Międzypowiatowym Turnieju Gier Towarzyskich” w Środowiskowym Domu Samopomocy (ŚDS) w Klępczewie, w XIII edycji Przeglądu Piosenki Osób Niepełnosprawnych pod nazwą ,,Aby Piosenka rosła w siłę" w ŚDS w Łobzie, w pikniku z okazji 15- lecia ŚDS w Drawnie oraz w zawodach sportowych „KROK BLIŻEJ PARAOLIMPIADY", a także w jubileuszu 10-lecia ŚDS zorganizowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Krzęcinie. Plan na czerwiec zamyka prelekcja policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim o „Bezpiecznych Wakacjach”.
- Wakacje rozpoczniemy nad morzem w Jarosławcu, gdzie zmierzymy się w rywalizacji w Pucharze Pomorza w Nordic Walking – dodaje pani Joanna. - Wyjazd organizowany jest we współpracy ze stowarzyszeniem „FILAR” w Drawsku Pomorskim.
Palcówka serdecznie dziękuje za wsparcie organizacji rajdu stowarzyszeniu „FILAR” oraz Sławomirowi Gręziakowi ( właścicielowi SKIFF- SLALOM).