Atrakcyjniejszy  Szlak Kajakowy Drawy i Korytnicy
08-02-2019

Atrakcyjniejszy Szlak Kajakowy Drawy i Korytnicy

Data wydarzenia: 08-02-2019

Projekt partnerski Stowarzyszenia LOT ,,Wokół Drawy” i Gmin Czaplinek, Drawno, Drawsko Pomorskie, Mirosławiec i Złocieniec.

7 lutego 2019 roku Pan Stanisław Cybula starosta drawski spotkał się z Panem Andrzejem Górskim Presem Stowarzyszenia Lokalnej Organizacji Turystycznej Wokół Drawy, który przedstawił założenia projektu ,,Papieski Szlak Kajakowy Drawy
i Korytnicy”
  realizowany w ramach działania 4.9 Rozwój zasobów endogenicznych – infrastruktura kajakowa śródlądowa ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Jest to projekt partnerski Stowarzyszenia LOT ,,Wokół Drawy” i Gmin  Czaplinek, Drawno, Drawsko Pomorskie, Mirosławiec i Złocieniec. Prezes Górski przedstawił założenia projektu  i stopień jego realizacji, który jest na etapie przygotowania dokumentacji do podpisania umów przez gminy.

Projekt zakłada budowę infrastruktury turystycznej (pomosty, slipy, sanitariaty, wiaty itp.)  na Rzece Drawie i Korytnicy w wyżej wymienionych gminach. Koszt całkowity projektu wynosi 9 088 187,03 zł. a przyznana dotacja to 7 148 528,94 zł. Wkład własny  15% pokrywają poszczególne gminy.

W spotkaniu uczestniczyli również Pan Mariusz Nagórski wicestarosta oraz Pan Waldemar Włodarczyk etatowy członek zarządu.

Pan starosta zadeklarował niezbędną pomoc stowarzyszeniu w realizacji tego zadania.