Będą kolejne oddziały klasowe
18-08-2017

Będą kolejne oddziały klasowe

Data wydarzenia: 18-08-2017

Zarządu Powiatu Drawskiego obradował dziś (18.08.2017) podczas swego 144 posiedzenia w tej kadencji. Zdecydowano m.in. o powstaniu czterech oddziałów klasowych w placówce terapeutycznej w Drawsku Pomorskim oraz trzech oddziałów przedszkolnych w Czaplinku.

Decyzje powyższe podyktowane są ciągłym rozwojem usług Powiatu Drawskiego, nakierowanych na osoby niepełnosprawne. Od 1 września br. liczba oddziałów w Zespole Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych z siedzibą w Bobrowie wynosić będzie aż 31.

Ponadto Zarząd Powiatu przyjął projekt odpowiedzi na wniosek Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kaliszu Pomorskim zgłoszony na sesji w dn. 19.05.2017 r., a także rozpatrzył wniosek Dyrektora Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Drawsku Pom. o zwiększenie planu wydatków na rok 2017 oraz drugi wniosek, o wyrażenie zgody na podjęcie procedury upłynnienia zbędnych środków trwałych. Po dokonaniu wyceny ogłoszony zostanie przetarg na tokarkę, wiertarkę słupową, piłę tarczową, zgrzewarkę punktową oraz betoniarkę.

Zarząd postanowił także o zwiększeniu budżetu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim z tytułu nieplanowanych odpraw emerytalnych. Przyjęto również wniosek o wyrażenie zgody na odpłatne przekazanie do stacji demontażu pojazdów samochodu Renault Megane, który zgodnie z postanowieniem Sądu Rejonowego w Drawsku Pom. stał się własnością Powiatu Drawskiego. Zaaprobowano projekt odpowiedzi na pismo Burmistrza Czaplinka dotyczące utworzenia Zamiejscowych Stanowisk Pracy Wydziału Komunikacji i Transportu w Czaplinku oraz przyjęto wniosek Parafii Rzymsko-Katolickiej w Kaliszu Pom. o współorganizacje Parafialnego Festynu Rodzinnego. Zarząd podjął uchwałę w sprawie zmian w budżecie Powiatu Drawskiego na rok 2017 oraz w sprawie rozpoczęcia postępowania przetargowego na usługę organizacji przeprowadzenia kursu prawa jazdy kat. B w ramach projektu pn. „Budowa zintegrowanego szkolnictwa zawodowego na terenie Strefy Centralnej, poprzez wzmocnienie specjalizacji regionalnych na obszarze powiatu drawskiego”.
        Zarząd obradował w składzie: Stanisław Kuczyński (Starosta), Jacek Kozłowski (Wicestarosta), Janusz Garbacz (Etatowy Członek Zarządu) i Janina Jung (Członek Zarządu).