Bezpieczeństwo na eliminacjach
11-05-2017

Bezpieczeństwo na eliminacjach

Data wydarzenia: 11-05-2017

W dniu 9 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej w Mielenku Drawskim odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Udział wzięły drużyny wyłonione w etapie gminnym. Młodzież rywalizowała w dwóch grupach wiekowych: gimnazja i szkoły podstawowe.

W klasyfikacji drużynowej gimnazjów zwyciężyło Gimnazjum w Czaplinku przed Gimnazjum w Drawsku Pomorskim, Zespołem Szkół w Świerczynie, Gimnazjum w Złocieńcu i Zespołem Szkół w Nowym Worowie. W kwalifikacji drużyn szkół podstawowych zwycięstwo przypadło Szkole Podstawowej w Mielenku Drawskim, a kolejne miejsca zajęły: Szkoła Podstawowa w Czaplinku, Szkoła Podstawowa w Wierzchowie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Złocieńcu i Zespół Szkół w Nowym Worowie.
Starosta Drawski Stanisław Kuczyński obdarował nagrodami trzy pierwsze zwycięskie drużyny, w każdej grupie wiekowej, a wszystkich uczestników drobnymi upominkami.
Uczestnicy Turnieju odpowiadali na pytania testu z wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, musieli wykazać się umiejętnościami w jeździe rowerem na torze przeszkód oraz w udzielaniu pierwszej pomocy.
Fundatorem nagród dla uczestników eliminacji powiatowych Turnieju, zorganizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Drawsku Pomorskim, przy współudziale Szkoły Podstawowej w Mielenku Drawskim i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim, był Powiat Drawski.