Bizony biegły przez powiat drawski
29-09-2017

Bizony biegły przez powiat drawski

Data wydarzenia: 29-09-2017

26 września 2017 r. po raz drugi w tym roku uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie uczestniczyli w biegu patrolowym zorganizowanym przez Drużynę Bizonów z czaplineckiego ZHP.

Przygotowana trasa wiodła w kierunku Wąsoszy i nie należała do najłatwiejszych. Zadania do wykonania obejmowały rzuty granatem do celu, pierwszą pomoc w przypadku złamania, rozkładanie namiotu, malowanie rekwizytów harcerskich, poszukiwania ukrytych przedmiotów w maskach gazowych, szukanie „skarbów” wykrywaczem metali i strzelanie do celu.
Po wysiłku, wszyscy zgromadzili się przy ognisku, a nagrodą były pyszne kiełbaski. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowe dyplomy, a zwycięstwo przypadło grupie Kamili Zdun. Dzięki harcerzom uczniowie spędzili ciekawe i aktywne popołudnie.