DOTACJE NA ZABYTKI – DODATKOWY NABÓR
12-05-2016

DOTACJE NA ZABYTKI – DODATKOWY NABÓR

Data wydarzenia: 12-05-2016

Starosta Drawski Stanisław Kuczyński ogłasza dodatkowy nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, położonym na obszarze powiatu drawskiego, w roku 2016.

Uprzejmie informujemy, że Zarząd Powiatu Drawskiego na posiedzeniu w dniu 11 maja 2016r. przyjął uchwałę dotyczącą uruchomienia rezerwy finansowej, co dało możliwość zwiększenia zaplanowanej kwoty na ochronę zabytków położonych na terenie Powiatu Drawskiego z 40.000zł na 110.000 zł.

W związku z powyższym Starosta Drawski ogłosił dodatkowy nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, położonym na obszarze powiatu drawskiego, w roku 2016.

Od 12 kwietnia do 2 czerwca 2016 r. można składać wnioski o udzielenie dotacji celowej na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, położonych na obszarze powiatu drawskiego.

W 2016 roku obowiązują zasady udzielania dotacji przyjęte uchwałą Nr XVIII/126/2016 Rady Powiatu Drawskiego z dnia 19 lutego 2016 r.

Szczegółowe informacjedostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Powiatu Drawskiego pod adresem internetowym: www.bip.powiatdrawski.pl (zakładka: ogłoszenia, katalog: Nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, położonym na obszarze powiatu drawskiego, w roku 2016.

Informacji odnośnie naboru wniosków udzielane są w Wydziale Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim, osoba do kontaktu Anna Hnatkowska  tel.: 94 3630763 oraz adresem e-mail: a.hnatkowska@powiatdrawski.pl .

Załączniki: