Dotacje na zabytki
24-03-2016

Dotacje na zabytki

Data wydarzenia: 24-03-2016

22 marca 2016 r. w sali narad Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim odbyło się szkolenie na temat „Dotacje na zabytki”.

Szkolenie, na zaproszenie Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego, przeprowadzili Maria Witek – menedżer kultury, etnograf, Aleksandra Hamberg-Federowicz – architekt oraz Waldemar Witek – etnograf, pracownicy Biura Dokumentacji Zabytków w Szczecinie.
Szkolenie miało charakter otwarty, adresowane było do księży, właścicieli zabytków i samorządowców. Wśród przybyłych gościliśmy m.in. Burmistrza Drawska Pomorskiego Zbigniewa Ptaka, księdza proboszcza Andrzeja Naporowskiego, księdza Arnolda Zimnickiego pełniącego funkcję Dyrektora w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym w Trzcińcu, księdza Piotra Śmiechurę i wielu innych
Uczestnicy szkolenia zapoznali się z założeniami i realizacją programu „Kościoły ryglowe Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, istniejącym zasobem zabytków powiatu drawskiego, problematyką zarządzania i opieki nad zabytkami, prawami  i obowiązkami właścicieli zabytków oraz pozyskiwaniem dotacji z budżetu państwa i budżetu jednostek samorządowych na prace przy obiektach zabytkowych.
Szkolenie miało na celu zachęcić właścicieli zabytków do aktywnego starania się o środki finansowe, niezbędne dla poprawy stanu technicznego zabytków z terenu powiatu.
W najbliższym czasie Powiat Drawski  planuje ogłosić nabór wniosków dot. dotacji na zabytki, dlatego zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowejwww.powiatdrawski.pl .