Dzieci mają swoje ważne prawa
23-11-2016

Dzieci mają swoje ważne prawa

Data wydarzenia: 23-11-2016

W dniu 20 listopada 2016 r. po raz trzeci w Polsce obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji w dniu 18 listopada 2016 r. Starosta Drawski Stanisław Kuczyński wraz z Ośrodkiem Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim zaprosił dzieci z klas I-III szkół podstawowych z powiatu drawskiego do Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim na przedstawienia „Kajtek szuka przyjaciela” i „Świat według Reksia”.

Spotkanie zostało zainaugurowane odczytaniem życzeń od Rzecznika Praw Dziecka  Marka Michalaka adresowanych do wszystkich dzieci, ich rodziców, opiekunów, wychowawców, a także sędziów, pracowników socjalnych służby zdrowia i edukacji oraz pozostałych osób działających na rzecz dzieci.
Po uroczystym złożeniu życzeń wręczono nagrody laureatom powiatowego konkursu plastycznego „Mam prawo do…” organizowanego przez Starostę Drawskiego oraz Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim.
Zaproszone dzieci aktywnie uczestniczyły w sztukach przedstawionych przez Teatr Kurtyna. Przedstawienie „Kajtek szuka przyjaciela”, to spektakl odnoszący się do postaw profilaktyki przemocy i agresji. Głównymi bohaterami byli kilkuletni Kajtek oraz jego wirtualny bohater Lord Bakter. „Świat według Reksia” z kolei, to promocja zdrowego stylu życia, uwrażliwienie na niebezpieczeństwo kontaktu z nieznanymi substancjami i przedmiotami, zagrożenie używkami od najmłodszych lat życia, zapobieganie agresji, bezpieczne korzystanie z Internetu, kształtowanie właściwego stosunku do zwierząt, opieki nad nimi i empatii. Aktorzy teatru Kurtyna wciągnęli młodych widzów do aktywnego udziału w przedstawieniu, dzięki czemu te świetnie się bawiły. Wszystkie dzieci otrzymały słodki upominek.