Dzień Otwarty pełen atrakcji
26-05-2017

Dzień Otwarty pełen atrakcji

Data wydarzenia: 26-05-2017

W dniu 25 maja br. już po raz piąty zorganizowano Dzień Otwarty Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim połączony z Dniem Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Obchody uroczyście rozpoczął Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, który zaprosił wszystkich uczestników do udziału w „Marszu Godności”. Następnie uformowano barwny korowód, który przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Viva Battuta" wyruszył z Placu Konstytucji pod Starostwo Powiatowe, gdzie czekały liczne atrakcje dla dorosłych i dla dzieci.
Stoiska z warsztatami zdobienia babeczek, zdobienia wyrobów z masy solnej i malowaniem twarzy przeżywały istne oblężenie. Dziewczyna Akcji Jeziora Tajemnic - Honorata Matuszewska rozdawała przedszkolakom kolorowanki oraz kredki. Maskotka powiatu - Bóbr Podrawek, wraz z maskotką gminy Kalisz Pomorski - Ogórkiem Beczusiem oraz Zajączkiem Złocieniaszkiem - maskotką gminy Złocieniec, zabawiały najmłodszych uczestników, pozowały z nimi do zdjęć oraz przybijały tradycyjne „piątki" i "żółwiki". Dla wszystkich uczestników i zwiedzających przygotowano ciepłą grochówkę, rozdawano także jabłka. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria, w której główną nagrodą był tablet, a oprócz tego można było także wygrać materiały promocyjne powiatu drawskiego.
W ramach imprezy przygotowano atrakcyjny program artystyczny. Na scenie wystąpiły: dzieci z Zespołu Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie, przedszkolaki z Czaplinka oraz Drawska Pomorskiego, uczestnicy Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy- Filii w Złocieńcu, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Darskowie, Adrian Romanowski z Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim, zespół śpiewaczy „Małolaty” ze Świerczyny, wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku, zespół Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło w Drawsku Pomorskim „20 Plus Vat" oraz Karolina Kraus z Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy w Drawsku Pomorskim. Całość poprowadził Bartek Michalczyk.
Organizatorami imprezy byli: Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim,  Powiatowy Dzienny Dom Samopomocy Ośrodek Rehabilitacyjno - Kulturalny, stowarzyszenie „FILAR” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.
Wszystkim odwiedzającym dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok!