Dzień otwarty w czaplineckim przedszkolu
28-11-2016

Dzień otwarty w czaplineckim przedszkolu

Data wydarzenia: 28-11-2016

W czwartek 24 listopada 2016 r. w godzinach popołudniowych każdy chętny mógł zapoznać się z warunkami oraz skorzystać z bezpłatnych konsultacji nauczycieli specjalistów w czaplineckim przedszkolu przy ul. Wałeckiej, funkcjonującym w ramach Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie.

Przybyłym gościom przybliżono zasady pracy z dziećmi i sposób funkcjonowania przedszkola dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną oraz tych, które wymagają wczesnego wspomagania rozwoju. Bogata oferta edukacyjno-terapeutyczna oferowana dzieciom powiatu drawskiego jest odpowiedzią na wciąż rosnące potrzeby w tej dziedzinie. Dyrektor ZPE-T w Bobrowie Krystian Ignacak oprowadził przybyłych gości, rodziców dzieci po salach terapeutycznych, opowiedział o rodzajach prowadzonych terapii. Zainteresowani rodzice mogli porozmawiać z terapeutami: pedagogiem specjalnym, nauczycielem gimnastyki korekcyjnej, terapeutą integracji sensorycznej, rehabilitantem czy arteterapeutą. Marginalizowana sytuacja osób niepełnosprawnych od kilku lat zmieniła się diametralnie – sam rozwój ZPE-T w Bobrowie jest tego doskonałym dowodem.
Zgodnie z zapowiedzią na miejscu był także Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, który krótko przedstawił plany dalszego zagospodarowania budynku przy ulicy Wałeckiej 57 w Czaplinku. Obok przedszkola funkcjonuje już tam zamiejscowy punkt Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Drawska Pomorskiego, który tego dnia reprezentowała Dyrektor Wioletta Kubik. Powiat ulokował tam także Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej.
Tego dnia czaplineckie przedszkole ZPE-T w Bobrowie odwiedzili również Sekretarz i Radni Rady Powiatu, Naczelnik Wydziału Oświaty, Burmistrz Miasta i Gminy Czaplinek, Przewodniczący Rady Miejskiej, dyrektorzy czaplineckich szkół i przedszkoli oraz oczywiście rodzicie ze swoimi pociechami.