Grand Prix odebrane!
13-03-2018

Grand Prix odebrane!

Data wydarzenia: 13-03-2018

W dniu 10 marca br. Starosta Drawski Stanisław Kuczyński oraz Przewodniczący Rady Powiatu Stanisław Mikołajczyk odebrali w Warszawie Grand Prix w konkursie „Nagroda Przyjaznego Brzegu”.

To jeden z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych konkursów branży turystycznej, którego organizatorem już od 14 lat jest Centrum Turystyki Wodnej Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego. Konkurs objęty jest patronatem Ministra Sportu i Turystyki, który tradycyjnie przyznaje nagrodę Grand Prix.  W tym roku wręczył ją Piotr Wencel, przedstawiciel Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Wręczenie wyróżnienia odbyło się podczas trzydziestej edycji Targów Sportów Wodnych i Rekreacji „Wiatr i Woda”.
Nagrodę przyznano „za ukazanie na nowo piękna Jeziora Drawskiego, jego historyczną eksplorację, wspaniałe wydawnictwa i organizację wielu ciekawych imprez wodniackich”.
Powiat Drawski został zgłoszony do konkursu przez redaktora Marka Haltera – wybitnego znawcę turystyki wodnej i laureata Nagrody Przyjaznego Brzegu z roku 2013. Podczas targów pan Marek otrzymał od przedstawicieli Powiatu statuetkę oraz certyfikat „Ambasadora Akcji Jezioro Tajemnic”.