„Henrykowskie Dni” objęte Patronatem Starosty
01-06-2017

„Henrykowskie Dni” objęte Patronatem Starosty

Data wydarzenia: 01-06-2017

W dniu wczorajszym, tj. 31 maja 2017 r. odbyło się 131. posiedzenie Zarządu Powiatu Drawskiego w bieżącej kadencji. Jednym z jego punktów było rozpatrzenie wniosku Henrykowskiego Stowarzyszenia o objecie patronatem honorowym Henrykowskich Dni w Siemczynie.

Wydarzenie to odbędzie się 1-2 lipca br. Jednym z jego celów jest popularyzacja „ginących zawodów” związanych z rzemiosłem artystycznym i kulturą ludową. Podczas „Dni” promowana będzie również Akcja „Jezioro Tajemnic”. HSS to Organizacja Pożytku Publicznego. Imprezę przyciągającą rzesze mieszkańców i turystów organizuje już po raz XIV.
Podczas posiedzenia rozpatrywano również dwa wnioski Szpitali Polskich S.A. o wyrażenie zgody na wydzierżawienie pomieszczeń znajdujących się w budynku przychodni i Szpitala. Przyjęto ponadto uchwały w sprawie nieodpłatnego przekazania mienia ruchomego dla Powiatowego Urzędu Pracy, ogłoszenia konkursu pn. „Najładniejsze i Najaktywniejsze Sołectwo Powiatu Drawskiego” oraz w sprawie porozumienia stron dotyczącego rozwiązania umowy dzierżawy działki stanowiącej własność Powiatu Drawskiego.
Przyjęto ponadto informację o rozeznaniu rynku w sprawie mundurów dla klas patronackich Akademii Morskiej oraz projekt odpowiedzi na wniosek Radnego złożony podczas sesji Rady Powiatu Drawskiego.
Zarząd obradował w składzie: Stanisław Kuczyński (Starosta), Jacek Kozłowski (Wicestarosta), Janusz Garbacz (Etatowy Członek Zarządu) i Janina Jung (Członek Zarządu).