III Triatlon z Bobrem już za nami!
01-08-2017

III Triatlon z Bobrem już za nami!

Data wydarzenia: 01-08-2017

Za nami już III edycja „Triatlonu z Bobrem”, który podobnie jak w latach ubiegłych , cieszył się zainteresowaniem wśród miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Szczególny charakter rajdu przyciąga wymagających turystów, którzy próbują swoich sił na trasach wyznaczanych przez Przodowników Drawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

W minioną sobotę (29.07.2017 r.) przy czołgach stawiło się kilkunastu najwytrwalszych uczestników, wśród których nie zabrakło także dzieci. Po wysłuchaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa wszyscy wyruszyli w 25 km trasę rowerową prowadzącą przez: Gajewo, Ustok, Jankowo i Mielenko Drawskie na przystań rzeczną, gdzie po zregenerowaniu sił oraz wysłuchaniu instrukcji dotyczącej bezpiecznego zachowywania na wodzie, popłynęli rzeką Drawą w kierunku „Jędrkowego Zakola”.
    Na rzece nie obyło się bez niespodzianek sprawionych poprzez duży nurt wody oraz liczne przeszkody. Mimo przymusowej kąpieli, wszyscy po pokonaniu ok 8 km kajakiem wyruszyli pieszo w 5 km trasę w kierunku Drawska Pomorskiego. Tam na wszystkich czekał poczęstunek, zaprezentowano zasady bezpiecznego wędrowania oraz rozdano gadżety z tym związane.
Rajd był dofinansowany ze środków Powiatu Drawskiego w ramach otwartego konkursu ofert.