Imprezy w powiecie Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

19-01-2017

Data wydarzenia: 19-01-2017

Zapraszamy państwa na wydarzenie animacyjne pt: "Zadanie publiczne jako przestrzeń społeczna wymiany doświadczeń w obszarze pożytku publicznego", które odbędzie się 24.01.2017 o godz. 13:00 w sali Dworca PKP w Drawsku Pomorskim.

Zgłoszenia mailowe proszę przesyłać na adres
sylwia.sipak@ndsfund.org .

Kiedy:24.01.2017 godz. 13:00-18:00

Gdzie: sala Dworca PKP ul. Kolejowa 1, Drawsko Pomorskie

Dla kogo: przedstawiciele JST i NGO z terenu 5-ciu powiatów:
drawskiego, łobeskiego, wałeckiego, szczecineckiego, świdwińskiego.

Tematyka: sporządzanie i rozliczanie dotacji w trybie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w świetle nowelizacji ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz nowych przepisów wykonawczych. Nowe druki ofert, umów i sprawozdań w zakresie zlecania zadań publicznych organizacjom pozarządowym.

Znakomity specjalista, Artur Gluziński, poprowadzi konsultacje wśród przedstawicieli samorządu lokalnego oraz organizacji pozarządowych.
Pracował w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. Wykładowca akademicki, doświadczony szkoleniowiec. Autor książki "Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie". Powołany przez Ministra Rozwoju Regionalnego na eksperta do oceny projektów realizowanych w ramach programów operacyjnych na lata 2007-2013.
Uczestniczy w ocenie projektów składanych w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Specjalista w zakresie współpracy administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi. Stała współpraca z  organami administracji publicznej: m.in. Ministerstwem Obrony Narodowej, Państwową Agencją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Regionalną Izbą Obrachunkową w Katowicach i Poznaniu, Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim, Śląskim Urzędem Wojewódzkim, Urzędami Marszałkowskimi (woj. lubuskie, zachodniopomorskie, śląskie, podkarpackie, opolskie) licznymi urzędami miast  (m.in. Kraków, Katowice, Tychy, Chorzów, Ruda Śląska, Zabrze, Gliwice, Jastrzębie-Zdrój, Bielsko-Biała, Stargard Szczeciński, Świnoujście, Warszawa, Poznań, Wrocław, Zielona Góra, Płock, Sopot, Częstochowa, Ruda Śląska, Skarżysko-Kamienna, Kłodzko, Żory, Puck, Dąbrowa Górnicza, Tarnów, Chojnów, Suwałki, Ostrów Wlkp., Krzyż Wlkp., Cieszyn, Wałcz, Góra Kalwaria) i gmin oraz starostwami powiatowymi. Prowadzenie szkoleń w zakresie współpracy samorządu i organizacji pozarządowych, udzielanie dotacji na realizację zadań publicznych. Prowadzenie szkoleń w tym zakresie od marca 2004 roku. Ponad 1000 godzin szkoleń.