Istota pomocy
23-06-2016

Istota pomocy

Data wydarzenia: 23-06-2016

W poniedziałek, 20 czerwca br. w drawskiej placówce Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie odbyło się spotkanie robocze dotyczące sytuacji osób niepełnosprawnych w wieku szkolnym w powiecie drawskim.

Zaproszenie do wspólnej debaty przyjęli pracownicy instytucji, które na co dzień wspierają rodziny i ich dzieci: Miejsko-Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, Kuratorzy Sądu Rejonowego i pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Celem tego niecodziennego spotkania było zapoznanie zebranych z procedurami wydawania orzeczeń i opinii przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Drawsku Pomorskim oraz formami pomocy dzieciom niepełnosprawnym oferowanymi przez ZPE-T w Bobrowie.

Charakterystyka poszczególnych zagadnień została poruszona przez Dyrektora ZPE-T w Bobrowie Krystiana Ignacaka, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Drawsku Pomorskim Wiolettę Kubik oraz pracownika PCPR Wiesławę Mackiewicz. Prezentację z pracy terapeutycznej ZPE-T w Bobrowie przedstawiła natomiast Marta Chmielewska-Kursa, nauczycielka Placówki.

Spotkania tego typu są istotnym elementem współpracy między instytucjami państwowymi, które ukierunkowane są na pomoc drugiemu człowiekowi. Świadomość tego, jak ten proces przebiega, jakie formy i metody należy stosować w pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie wpływa na całościowy obraz ich działalności.