Jubileusz 150 lat Powiatu Segeberg
11-09-2017

Jubileusz 150 lat Powiatu Segeberg

Data wydarzenia: 11-09-2017

Na zaproszenie Starosty Powiatu Segeberg Jana Petera Schroedera przedstawiciele Powiatu Drawskiego Jacek Kozłowski - Wicestarosta oraz Marek Banaszek - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Drawskiego uczestniczyli w uroczystościach jubileuszowych 150-lecia powstania Powiatu Seberberg.

Uroczystości  odbyły się 8 września 2017r. w sali konferencyjnej siedziby Powiatu Segeberg i rozpoczęły od przywitania przez Starostę Schroedera wszystkich przybyłych gości, samorządowców, a także mieszkańców Powiatu. W wystąpieniach okolicznościowych poświęconych historii powstania powiatu, oprócz Starosty głos zabrali także: Minister Spraw Wewnętrznych Kraju Związkowego Schleswig – Holsteinische Hans Joachim Grote, profesor dr Hans Günter Henneke oraz  Przewodniczący Rady Powiatu Segeberg Winfried Zylka.
Przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Drawskiego złożyli gratulacje i życzenia dalszego rozwoju oraz dobrej, przyjaznej aury na kolejne lata współpracy. Na pamiątkę jubileuszu wręczyli dwa obrazy przedstawiającej jezioro Drawsko oraz drzewko – grab pospolity, który jest symbolem prawości i umiłowania piękna.
Niepowtarzalną oprawę muzyczną uroczystości stworzył zespół „s t i l l o s ?!”. Po części oficjalnej wszyscy goście zostali zaproszeni do zwiedzenia wystawy poświęconej historii tworzenia Powiatu Sebeberg.
Współpraca pomiędzy Powiatem Drawskim a Powiatem Segeberg rozwija się wzorowo już od 17 lat. Jej głównym celem jest wymiana poglądów i doświadczeń między radnymi i przedstawicielami organizacji samorządowych, szkołami i placówkami wychowawczymi oraz pracownikami administracji, obejmująca między innymi tematykę organizacji i zarządzania instytucjami powiatowymi, bezpieczeństwo publiczne, system szkolenia, opiekę socjalną oraz zdrowotną.