Kadra na warsztacie
05-05-2016

Kadra na warsztacie

Data wydarzenia: 05-05-2016

W Dniu 29 kwietnia 2016 roku w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim odbyły się warsztaty dla kadry kierowniczej ośrodków pomocy społecznej, Urzędu Pracy oraz Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim. Uczestniczył w nich także Janusz Garbacz, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego.

Warsztaty dotyczyły wprowadzania zmian w pracy z rodziną z problemami, szczególnie opiekuńczo-wychowawczymi. Celem zajęć było efektywniejsze wspieranie rodziny i dziecka oraz przeciwdziałanie umieszczaniu dzieci w pieczy zastępczej. Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drawsku Pomorskim Agnieszka Redmann na podstawie „dobrych praktyk” z projektu „Schematom STOP” omówiła w jaki sposób wprowadza w swoim ośrodku diagnozę rodziny opartą na zasobach, a nie na deficytach. Poruszono również temat programu rządowego 500+ w perspektywie kontraktu socjalnego.
Spotkanie prowadziła Iwona Klimowicz, główny specjalista Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Szczecinie. Planowane są kolejne, dla pracowników socjalnych, koordynatorów, asystentów rodziny i dla kierowników ośrodków pomocy społecznej.