Kolejne wydanie Biuletynu Starosty Drawskiego - po wakacjach!
12-07-2016

Kolejne wydanie Biuletynu Starosty Drawskiego - po wakacjach!

Data wydarzenia: 12-07-2016

Drodzy Czytelnicy, oto ostatni numer „Biuletynu” przed dwumiesięczną letnią przerwą. Zaczynają się wakacje!

Nic dziwnego zatem, że wewnątrz natkniecie się na artykuły o zakończeniu roku szkolnego w placówkach edukacyjnych prowadzonych przez powiat drawski (s. 3, s. 6 i s. 14). Miło mi poinformować, że za rok takich miejsc będzie więcej. Jeszcze nie wygasły emocje po uroczystym otwarciu nowej Sali Integracji Sensorycznej w drawskim oddziale Zespołu Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych w Bobrowie, a już kilkanaście dni później podpisałem z wykonawcą umowę na  remont warsztatów szkolnych przy ulicy Wałeckiej w Czaplinku. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami powstanie tam placówka przedszkolna dla dzieci wymagających szczególnej opieki.  To kolejny, po umieszczeniu w budynku „warsztatów” bezpłatnej pomocy prawnej, krok w kierunku ożywienia tego obiektu. To także odpowiedź na określony problem społeczny i krok w kierunku tworzenia nowych miejsc pracy.
                Zgodnie z wakacyjną formułą, w klimacie letniego rozluźnienia utrzymane są teksty opisujące imprezy terenowe, jak np. wyróżniające się oryginalnością Mistrzostwa w Chodzeniu po Drawie (s. 20), czy bardzo malownicze regaty w Złocieńcu (s. 16) - mające zupełnie poważny status wydarzenia ogólnopolskiego. Obie wykorzystują naturalne zasoby krajobrazowe Powiatu Drawskiego.
                Prócz zieleni i wody, nasz teren za sprawą poligonu drawskiego kojarzy się także z wojskiem. Z tego powodu nie sposób przemilczeć „Anakondy 16”, która była pokazywana i komentowana bodaj we wszystkich telewizjach świata (s. 18). Ćwiczący na drawskiej ziemi żołnierze spowodowali, że na ulicach i w sklepach m.in. Drawska Pomorskiego słychać było zapewne tyle języków, ile na ulicach światowych metropolii. Obecność wojska powoduje również odczuwalny efekt gospodarczy, o czym dziś już nikogo nie trzeba przekonywać.
                Na koniec informacja z ostatniej chwili: choć przez dwa miesiące nie będzie „Biuletynu”, to jednak zawsze warto wiedzieć, co się w powiecie dzieje. Dlatego postanowiliśmy uruchomić profil  społecznościowy (fb) Powiatu Drawskiego. Proszę polubić, a informacje będą mieli Państwo na bieżąco. Tak postąpiło aż 450 fanów w pierwszych trzech dobach jego funkcjonowania.
                                                                                                                              Życzę udanych wakacji!

Starosta Drawski