Lotny deresz przyciągnął tłumy
27-11-2017

Lotny deresz przyciągnął tłumy

Data wydarzenia: 27-11-2017

Prawie dwa i pół tysiąca sztuk zwierząt, ponad dwustu wystawców, uczestnicy ze wszystkich zakątków Polski oraz z Niemiec. Pod patronatem Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego w dniach 25-26 listopada 2017r. w Czaplinku odbyła się Krajowa Wystawa Młodych Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego.

Była to już XII wystawa zorganizowana przy wsparciu Powiatu Drawskiego i Gminy Czaplinek przez Środkowopomorski Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza w Koszalinie.
Powiat Drawski włączył się w organizację wystawy rekordową kwotą 20.000 zł oraz przekazał materiały promocyjne powiatu na loterię fantową. Władze reprezentowane były przez Starostę Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego oraz Stanisława Mikołajczyka, Przewodniczącego Rady Powiatu Drawskiego.
Wystawa przyciągnęła prawdziwe tłumy miłośników gołębi i zwiedzających,  którzy mieli możliwość obejrzenia imponującej ilości zwierząt - ponad 2400 sztuk gołębi różnych ras oraz drobiu ozdobnego. Wśród nich znalazły się m.in. węgierski lotny deresz, srebrzysty polski łapciaty, norymberski skowronek, garłacz pomorski, modena niemiecka, koroniarz sercaty i wiele innych.
Sędziowie mieli dużo pracy, gdyż każdy okaz musiał zostać obejrzany i oceniony. Wyniki podano
w niedzielę, a puchary zwycięzcom wręczali wspólnie Starosta Drawski i Burmistrz Czaplinka wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Drawskiego i Przewodniczącym Rady Gminy Czaplinek.
Tegoroczna wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. W wydarzeniu udział wzięło ponad 200 wystawców z całej Polski, od Pomorza po Kujawy, Warmię i Mazury, Mazowsze, Wielkopolskę, Małopolskę po Śląsk. Nie zabrakło również  hodowców  z Niemiec.