Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Mamy Mistrza Województwa
25-05-2017

Data wydarzenia: 25-05-2017

Pierwsze miejsce w zawodach wojewódzkich „Sprawni jak Żołnierze” zajął Łukasz Szóstak z drugiej klasy złocienieckiego Liceum - w klasyfikacji indywidualnej. Drużyna chłopców zdobyła brązowy medal.

W dniach 18 - 19 maja 2017 r. odbyły się w Koszalinie i Bobolicach 40. wojewódzkie zawody szkół ponadgimnazjalnych w sportach obronnych „Sprawni jak Żołnierze”. W zawodach startowało 14 drużyn chłopców i 12 drużyn dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych. Drużyna chłopców w składzie: Dawid Gerlipp, Konrad Bieniecki, Łukasz Szóstak zajęli 3. miejsce drużynowo, a dziewcząt w składzie: Wiktoria Senkowska, Sandra Barankiewicz i Paulina Kozieł zajęły 11. miejsce. Łukasz Szóstak wygrał klasyfikację indywidualną, uzyskując 1. miejsce w biegu po torze przeszkód i 5. miejsce w strzelaniu. Łukasz wpisał się na listę mistrzów pokonując 41 zawodników, powtarzając sukces z zeszłego roku kolegi Filipa Wołyńca, tegorocznego maturzysty, godnie go zastępując. Najlepsza z dziewcząt, Wiktoria Senkowska, zajęła 7. miejsce w klasyfikacji indywidualnej.
Trenerem drużyny był Włodzimierz Rutkowski, we współpracy z Krzysztofem Waneckim i Janem Maculem.Organizatorem zawodów było Kuratorium Oświaty w Szczecinie przy udziale Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta w Koszalinie.