Mikołajkowa zabawa
07-12-2015

Mikołajkowa zabawa

Data wydarzenia: 07-12-2015

Wspólna zabawa, miło spędzony czas, niezapomniane chwile - tak można opisać atmosferę zabawy mikołajkowej zorganizowanej przez Zespół Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie wraz z Ośrodkiem Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim, pod patronatem Starosty Stanisława Kuczyńskiego.

3 grudnia w  drawskiej placówce ZPE-T w Bobrowie miała miejsce wspaniała zabawa mikołajkowa. Uczestniczyli w niej uczniowie, rodzice i opiekunowie wychowanków ZPE-T w Bobrowie, podopieczni OWDiR w Drawsku Pomorskim i rodziny zastępcze.

W imprezie udział wzięli także Starosta Stanisław Kuczyński, Etatowy Członek Zarządu Janusz Garbacz oraz Członek Zarządu Janina Jung, Naczelnik Wydziału Edukacji Izabela Krężołek, oraz Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Małgorzata Janda. Gośćmi imprezy byli również podopieczni świetlicy „Promyczek” ze Złocieńca pod opieką Elżbiety Frankowskiej. Organizacja i powodzenie tak wielkiego przedsięwzięcia nie byłoby możliwe bez pomocy grona wolontariuszy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych
w Drawsku Pomorskim i Czaplinku, pod opieką pań: Anny Ignacak, Hanny Chwiałkowskiej i Celestyny Tomkowskiej. Z pomocą przybyły również dziewczęta z MOW-u w Czaplinku wraz z Dorotą Baczyńską.

Współorganizatorzy spotkania, Dyrektor OWDiR Brygida Rosa i Dyrektor ZPE-T w Bobrowie Krystian Ignacak podczas powitania gości wyrazili radość z możliwości spotkania się z wieloma wspaniałymi ludźmi, którzy są gotowi do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Uroczystego otwarcia Mikołajek dokonał Starosta Drawski, który podkreślił, że sprawianie przyjemności i niesienie pomocy dzieciom i ich rodzinom to jedno z nadrzędnych zadań władz powiatu. Życzył wszystkim udanej zabawy, wiele radości ze spotkania i możliwości uczestniczenia w przedsięwzięciu.

- Atrakcji było co nie miara - relacjonuje K. Ignacak. - Zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Grucha Band”, który cegiełkę dobroci ofiarował w postaci darmowego występu. W przerwach towarzyszyły zebranym liczne konkursy dla małych i dużych, które przysporzyły wiele emocji. Prowadzący zabawę Tomasz Kucharski w charyzmatyczny sposób potrafił zachęcić do zabawy, a pani Renata Zwierzyńska umilała czas rozmaitymi konkurencjami. Szczególnie należy docenić dorosłych, którzy nie mieli oporów przed udziałem w konkursach, a dzieci mogły dopingować swoich rodziców i opiekunów.

W sali zabaw można było uczestniczyć z zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy prowadzonych przez strażaków OSP ze Świerczyny w formie pokazu i warsztatów. Zajęcia cieszyły się zainteresowaniem, a strażacy chętnie odpowiadali na pytania i wątpliwości dzieci. Po instruktarzu, młodsze pociechy angażowały się w zabawy edukacyjne w wykorzystaniem chusty Klanza, czy piłek.

Oprócz tego, dzieci układały puzzle tematyczne i wykonywały świąteczne dekoracje. Każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Sala zabaw została udekorowana pięknymi pracami uczniów ZPE-T w Bobrowie. Dla przybyłych gości słodką niespodzianką był przygotowany poczęstunek. Niesamowitą atrakcją okazał się film od samego Świętego Mikołaja, który wszyscy oglądali z zaciekawieniem. Święty Mikołaj myśli o nas i przesyła serdeczne pozdrowienia - podkreśla, że pamięta o prezentach dla grzecznych dzieci. Nagrodą dla pociech była wizyta trzech Mikołajów - przybyli oni z workami pełnymi słodkości. Każdy został obdarowany upominkiem. Uczestnicy mieli szansę wspólnie ćwiczyć układy taneczne pod kierunkiem Agnieszki Wiśniewskiej - tanecznego mentora z ZPE-T w Bobrowie. Niemalże wszyscy przyłączyli się do tańca. Swój piosenkarski talent zaprezentował również jeden z uczniów ZPE-T w Bobrowie.

Trudno było się rozstawać, ale jak widomo - wszystko co dobre, szybko się kończy. Dyrektor ZPE-T w Bobrowie podziękował za mile spędzone chwile. Spontanicznie zabrała głos Elżbieta Frankowska, gratulując organizacji i wspanialej atmosfery w tym wyjątkowym dniu. Personalnie za organizację zabawy mikołajkowej odpowiadały panie: Emilia Komorowska i Marta Chmielewska-Kursa. Dziękujemy!