Minister na zakończenie ćwiczeń Anakonda-16
20-06-2016

Minister na zakończenie ćwiczeń Anakonda-16

Data wydarzenia: 20-06-2016

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz wspólnie z gen. broni Markiem Tomaszyckim oraz gen. broni Frederickiem Hodgesem obejrzeli pokazy wojskowe na pasie ćwiczeń taktycznych Bucierz i lotnisku Ziemsko, zorganizowane w ramach „Dnia Dostojnych Gości” w dniu 16 czerwca 2016 roku.

W obserwacji akcji bojowej udział wzięli także przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim: Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Przewodniczący Rady Powiatu Drawskiego Stanisław Mikołajczyk, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Janusz Garbacz oraz Sekretarz Powiatu Jacek Brzozowski.
Pokazy zostały zorganizowane na zakończenie międzynarodowego ćwiczenia pod kryptonimem Anakonda-16, będącego najważniejszym przedsięwzięciem szkoleniowym Sił Zbrojnych RP w 2016 roku. Oficjalne zakończenie ćwiczenia nastąpiło w piątek 17 czerwca br.