MOW gra fair-play
13-04-2016

MOW gra fair-play

Data wydarzenia: 13-04-2016

I Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych / MOW / MOS o Puchar Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego odbył się 10 kwietnia 2016 roku w hali widowiskowo-sportowej w Czaplinku.

W rywalizacji turniejowej wzięło udział siedem zespołów. Tryumfatorkami rozgrywek została drużyna gospodarzy turnieju - MOW Czaplinek, której opiekunem był Sebastian Matułojć. II miejsce zajęła drużyna MOW Szczecin, której opiekunami byli Żaneta Wilimberg oraz Robert Białkowski. Na III miejscu uplasowała się drużyna MOW Jastrowie z opiekunem Wojciechem Gdańcem. IV lokatę zdobyła drużyna Młodzieżowej Wspólnoty Mieszkaniowej z Koszalina, której opiekunem był Aleksander Kret. Miejsce V zajęła Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza z Piły – opiekun Zbigniew Zieliński. Na lokacie VI uplasowała się drużyna MOS Biała – opiekun Daniel Wiśniewski. Turniejową tabelę zamknęła drużyna MOS Szczecin – opiekunowie: Patrycja Dulny oraz Robert Mirek.

Wszystkie pojedynki dostarczyły zgromadzonym kibicom wielu emocji. Dziewczęta zaciekle rywalizowały między sobą na parkiecie, walczyły o każdy mały, przybliżający do zwycięstwa w danym meczu punkt. Spotkania niejednokrotnie dostarczały wielu ciekawych akcji oraz siatkarskich wymian. Uczestniczkom turnieju należą się słowa uznania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair –play, w którym rozgrywane były zawody. Do walki zachęcał rozbrzmiewający z trybun doping w wykonaniu wychowanek MOW Czaplinek oraz przybyłych na Turniej kibiców.

Zwyciężczynie Turnieju zostały uhonorowane pucharem, pamiątkowymi medalami oraz indywidualnymi nagrodami, wręczonymi przez Starostę Drawskiego, Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku Małgorzatę Jandę oraz Adama Kośmidra, Burmistrza Czaplinka.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc przy organizacji Turnieju. Dziękujemy Stanisławowi Kuczyńskiemu Staroście Drawskiemu za objęcie patronatem Turnieju, Lidii Kłosowskiej Prezes Fundacji Progres, która ufundowała puchary oraz medale, Adamowi Kośmiderowi Burmistrzowi Czaplinka, który ufundował puchar dla najmłodszej uczestniczki turnieju, Lidii Borzymowskiej Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim, która ufundowała nagrodę specjalną dla kapitana najlepszej drużyny, Wiesławowi Runowiczowi Przewodniczącemu Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czaplinku.

Dziękujemy również grupie ratowniczej Rescue ZDR Team, która sprawowała opiekę medyczną w trakcie zawodów, Grzegorzowi Kraszczukowi, Przemysławowi Mytko oraz Michałowi Kucapskiemu - Stowarzyszenie Shint Tai GiDojo z Wałcza, którzy w trakcie zaprezentowali pokaz samoobrony aikido. Podziękowania składamy także arbitrom sportowych zmagań: Kazimierzowi Solarkowi oraz Łukaszowi Mazurkowi.