Mówiła z serca
21-03-2017

Mówiła z serca

Data wydarzenia: 21-03-2017

Licealistka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Wł. Andersa w Złocieńcu zajęła II miejsce w regionalnym półfinale III Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”.

15 marca 2017 r. w Szczecinie w Oddziale Biura Edukacji Narodowej IPN odbyły się przesłuchania uczestników konkursu. Zadaniem każdego z uczestników była prezentacja dwóch fragmentów literackich -  poezji i prozy. Uczennica Marta Skrzypek z LO Andersa            w Złocieńcu zajęła II miejsce.

Uczestników oceniało jury w składzie: Katarzyna Rembacka, Mateusz Lipko oraz Jarosław Palicki.

Konkurs jest sposobem na oddanie hołdu ofiarom zamordowanym w niemieckim, nazistowskim KL Ravensbrück oraz ocalałym, byłym więźniarkom obozu. Jak mówi Maria Lorens, pomysłodawczyni konkursu oraz córka byłej więźniarki KL Ravensbrück Katarzyny Matei - Jeśli echo ich głosów zamilknie, zginiemy.