Można wygrać rower, wystarczy mieć wiedzę i odrobinę szczęścia
01-07-2016

Można wygrać rower, wystarczy mieć wiedzę i odrobinę szczęścia

Data wydarzenia: 01-07-2016

Z inicjatywy Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego pracownicy Wydziału Rozwoju i Promocji wspólnie z pracownikami Wydziału Edukacji opracowali zestaw pytań, które podnoszą świadomość mieszkańców powiatu drawskiego o roli, funkcjonowaniu i zadaniach samorządu terytorialnego, zarówno powiatowego i jak gminnego.

W tym roku Konkurs Wiedzy o Powiecie Drawskim został przeprowadzony dwukrotnie, po raz pierwszy 3 czerwca  podczas 70-lecia OSP w Czarnym Wielkim i 26 czerwca podczas VII Rodzinnego Festynu Parafialnego w Drawsku Pomorskim.

- Na czym polega konkurs? Jego uczestnicy losują pytanie i w przypadku poprawnej odpowiedzi losują nagrodę. Nagrodami w konkursie są materiały promocyjne takie jak: smycze, widokówki, przewodniki turystyczne, miody, publikacje książkowe: Magiczne Sekrety Powiatu Drawskiego, Monografia Powiatu czy Smaki Powiatu i wiele innych. Główną nagrodą w konkursie jest rower. Pytania konkursowe są o różnym stopniu trudności. Prezentujemy 5 przykładowych: W którym roku został wybudowany budynek Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim?, Kto był pierwszym Starostą Drawskim po reformie administracyjnej w 1998r.?, Ilu jest mieszkańców powiatu drawskiego?, Jaki produkt regionalny z terenu powiatu drawskiego otrzymał certyfikat europejski?, Z jakimi powiatami graniczy Powiat Drawski?
            Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców powiatu, co cieszy zarówno jego autorów jak i pomysłodawców.
            W najbliższym czasie zostanie opracowany i przeprowadzony konkurs, którego tematem przewodnim będą informacje o realizowanej obecnie przez powiat Akcji eksploracyjno – historycznej „Jezioro Tajemnic”. Zachęcamy mieszkańców powiatu drawskiego, a także turystów odwiedzających naszą piękną ziemię do pogłębiania wiedzy na temat akcji. Dla ułatwienia zainteresowanych zapraszamy do odwiedzania strony  projektu www.jeziorotajemnic.pl.