Najbliższe Dożynki Wojewódzkie będą w Powiecie Drawskim!
12-06-2018

Najbliższe Dożynki Wojewódzkie będą w Powiecie Drawskim!

Data wydarzenia: 12-06-2018

We wtorek 12 czerwca 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim podpisano trójstronne porozumienie w sprawie wspólnej organizacji i współfinansowania „Dożynek Wojewódzkich 2018” w dniu 2 września 2018 r.

Święto Plonów o randze wojewódzkiej dotąd odbywało się w Barzkowicach. W tym roku Dożynki będą się w Parku Chopina w Drawsku Pomorskim. Porozumienie zawarto pomiędzy Województwem Zachodniopomorskim reprezentowanym przez Członka Zarządu Ryszarda Mićkę, Powiatem Drawskim reprezentowanym przez Starostę Stanisława Kuczyńskiego oraz Wicestarostę Jacka Kozłowskiego i Gminą Drawsko Pomorskie, reprezentowaną przez Zastępcę Burmistrza Marka Tobiszewskiego.
Zarząd Województwa wesprze organizację dożynek kwotą 100 tys. zł. Powiat Drawski przeznaczy na ten cel 20 tys. zł, a Gmina Drawsko Pomorskie 5 tys. zł.
Równolegle podpisano umowę w sprawie udzielenia pomocy finansowej, która przeznaczona będzie na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej. Powiat Drawski otrzymał na ten cel z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego dofinansowanie w wysokości 20 tys. zł. W roku bieżącym środki z Urzędu Marszałkowskiego oraz środki własne zostaną przeznaczone na wymianę oświetlenia w hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu. W ZSP w Złocieńcu przeprowadzono audyt energetyczny, w wyniku którego zarekomendowano przeprowadzenie wymiany oświetlenia przy zastosowaniu produktów oświetleniowych renomowanych producentów wykonanych w technologii LED.
Dofinansowanie na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej otrzymały także Gminy Złocieniec i Wierzchowo, których przedstawiciele również podpisali stosowne umowy.