Ochotnicy - ratownicy
01-08-2016

Ochotnicy - ratownicy

Data wydarzenia: 01-08-2016

18 strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Czaplinek i Wierzchowo uzyskało tytuł ratownika.

W sobotę, 30 lipca 2016r. Stanisław Kuczyński Starosta Drawski wraz z Adamem Kośmidrem Burmistrzem Czaplinka i Robertem Busztą Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej, wręczyli uczestnikom szkolenia certyfikaty.
W lipcu br., w systemie weekendowym strażacy ochotnicy brali udział w szkoleniu z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Szkolenie to było finansowane przez Zarząd Powiatu Drawskiego.
Kolejna edycja szkolenia dla 18 strażaków ochotników z gminy Złocieniec, Kalisz Pomorski oraz Drawsko Pomorskie odbędzie się we wrześniu br. i będzie finansowana ze środków Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.