Ocieplenie w gospodarce powiatu
19-01-2016

Ocieplenie w gospodarce powiatu

Data wydarzenia: 19-01-2016

Albaad stworzy 250 miejsc pracy w Jankowie. Dobry klimat do inwestowania w Drawsku Pomorskim.

W związku z zakończeniem procedury przejęcia zakładu Tekmar przez międzynarodowy koncern ALBAAD, w dniu 14 stycznia br. Burmistrz Drawska Pomorskiego Zbigniew Ptak gościł delegację przedstawicieli tej firmy. Inwestycja jest efektem zabiegów Burmistrza Ptaka, po tym, jak rozpoczął on działania w zakresie ratowania upadającej firmy Tekmar. W spotkaniu uczestniczył również Starosta Drawski Stanisław Kuczyński. Ze strony Albaad w spotkaniu uczestniczył Amnon Brodie – prezes Albaad, Wolfgang Tenbusch – menadżer zarządzający oraz Edmund Heise – dyrektor ds. sprzedaży i administracji. Podczas spotkania omówione zostały zasady wzajemnej współpracy władz samorządowych i nowego inwestora.
Przedstawiciele firmy poinformowali Starostę i Burmistrza o swoich planach, a także o przedsięwzięciach, które wpłyną na współpracę firmy z lokalną społecznością. Z przekazanych informacji wynika, że produkcja rozpocznie się w maju br., a w zakładzie zatrudnionych zostanie 250 osób. Firma planuje również wsparcie działań ekologicznych prowadzonych przez lokalną społeczność.
Podczas spotkania Burmistrz Drawska Pomorskiego pogratulował nowym inwestorom  doskonale działającej i rozwijającej się firmy.
- Cieszę się, że wybrali Państwo gminę Drawsko Pomorskie jako miejsce prowadzenia swojej działalności  gospodarczej. Mamy świadomość, że dynamiczny rozwój każdej nowoczesnej gminy opiera się dziś nie tylko na kapitale ludzkim i finansowym, ale przede wszystkim na potencjale gospodarczym. Z tego też powodu władze samorządowe Drawska Pomorskiego w sposób szczególny odnoszą się do podmiotów gospodarczych pragnących prowadzić swoją działalność na terenie gminy.
Z kolei Starosta Drawski wyraził nadzieję, że współpraca pomiędzy firmą a lokalnym samorządem będzie przebiegała bez zarzutu. Starosta wyraził również zadowolenie z powstawania kolejnych miejsc pracy, które wpłyną na dalszy, pozytywny rozwój całego powiatu drawskiego.
Firma ALBAAD to międzynarodowy, rodzinny koncern, który od 1985r. produkuje środki higieniczne. Zanim doszło do podpisania właściwych umów Burmistrz Zbigniew Ptak kilkakrotnie spotykał się z przedstawicielami firmy, aby projekt udało się zrealizować

Adam Cygan