Opłatek z Biskupami
12-01-2017

Opłatek z Biskupami

Data wydarzenia: 12-01-2017

Na zaproszenie Biskupów diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej, we wtorek, 10 stycznia br. ponad stu samorządowców z terenu diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej spotkało się w Centrum Edukacyjno- Formacyjnym w Koszalinie. Powiat reprezentował Starosta Drawski Stanisław Kuczyński oraz Przewodniczący Rady Powiatu Stanisław Mikołajczyk.

To tradycyjne już spotkanie noworoczne, podczas którego samorządowcy dzielą się opłatkiem. W tym roku poprowadził je Biskup Krzysztof Włodarczyk, a towarzyszył mu Biskup Krzysztof Zadarko.
Spotkanie było okazją do wysłuchania interesującego wykładu, który wygłosił ks. prof. Henryk Skórowski z Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jego głównym tematem była współpraca samorządów z młodzieżą. Hierarchowie kościelni podziękowali także za współpracę z Kościołem lokalnym oraz zwrócili uwagę na misję samorządowców.