Orientuj się!

Orientuj się!

Data wydarzenia: 07-11-2016

Bieg patrolowy z czaplineckimi harcerzami w ZPE-T w Bobrowie

Jesienne popołudnie 25 października 2016 r. wychowankowie internatu Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie spędzili wyjątkowo aktywnie. Gościnnie zawitali w mury Placówki harcerze z 32 Drużyny Harcerskiej BIZONY z Hufca ZHP z Czaplinka.
Młodzi członkowie drużyny przygotowali dla dzieci i młodzieży ZPE-T w Bobrowie nie lada wyzwania. Pierwszym zadaniem biegu patrolowego było odnalezienie rozmaitych metalowych przedmiotów z wykorzystaniem wykrywacza metali. Chłopcy byli zachwyceni – mogli poznać działanie tego niezwykłego urządzenia, a ich ciekawość młodego odkrywcy została zaspokojona. Kolejnym etapem zmagań było odnalezienie butelek z niebezpiecznymi substancjami. Bezpieczeństwo uczestników wyprawy było zapewnione – otrzymali oni maski gazowe i odpowiedni sprzęt pomocniczy. Punktem, który sprawił najwięcej trudności było zaszyfrowanie słów przy pomocy alfabetu Morse’a. Istotny był przekaz i odbiór kodów. Na przedostatniej stacji uczniowie ZPE-T w Bobrowie uczyli się wraz z harcerzami rozbijać namioty przy użyciu dwóch pałatek. Ostatnim, najbardziej emocjonującym zadaniem, było strzelanie do tarczy. Wymagało precyzji, opanowania, każda drużyna walczyła o zdobycie największej liczby punktów. Bieg patrolowy zwycięsko ukończyła pierwsza grupa internacka – grupa dziewcząt. Natomiast nikt nie odszedł bez nagrody – wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, bowiem każdy dał z siebie to, co najlepsze. Zajęcia zaproponowane przez harcerzy z Czaplinka przyniosły uczestnikom wiele radości. Możliwość rywalizacji, poznanie nowych sprzętów, sposobów na spędzenie wolnego czasu, to wspaniała forma terapii.
ZPE-T w Bobrowie serdecznie dziękuje za współpracę Sławomirowi Minkiewiczowi.