Po 3 tysiące dla Społeczników
25-05-2017

Po 3 tysiące dla Społeczników

Data wydarzenia: 25-05-2017

24 maja br. w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim odbyła się konferencja dotycząca Programu „SPOŁECZNIK”. Konferencję otworzył Starosta Drawski Stanisław Kuczyński.

W konferencji uczestniczyli: Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Ryszard Mićko, Dyrektor Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Anna Nowak, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego Janusz Garbacz oraz animator programu Anna Gródka z Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.
Widzimy, jakie korzyści przynoszą fundusze sołeckie i jakie są potrzeby na integrację społeczną w najmniejszych wsiach, ale i w miasteczkach, czy miastach powiatowych. Tak naprawdę, po środki z programu „Społecznik” będzie mógł sięgnąć każdy, komu się chce pomagać swoim sąsiadom i działa na rzecz społeczności lokalnej – mówił Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Ryszard Mićko.
Anna Nowak przedstawiła główne cele i ideę tego Programu. Następnie Anna Gródka poprowadziła cześć warsztatową.
Wnioski o mikrodotacje są dostępne na stronie internetowej operatora Programu – KARR – www.karrsa.eu . Ocenie będzie podlegała zgodności z potrzebami lokalnej społeczności, a także wpływ projektu na zaangażowanie mieszkańców. Program powinien pozwolić na realizację ponad 500 inicjatyw prospołecznych, wartych 1,5 mln. Realizowane w ramach Społecznika projekty muszą się zakończyć w listopadzie 2017 r. Środki na realizację mikrograntów pochodzą z budżetu Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego.
Starosta Drawski zachęca wszystkie uprawnione podmioty do składania wniosków i realizacji swoich pomysłów.
PROGRAM "SPOŁECZNIK" - zachodniopomorski system wspierania inicjatyw oddolnych. Zadanie jest finansowane z budżetu Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego.