Po kablu do kłębka
26-02-2016

Po kablu do kłębka

Data wydarzenia: 26-02-2016

W poniedziałek, 22 lutego br. Starosta Drawski Stanisław Kuczyński wraz ze współpracownikami złożył wizytę w firmie Kabel-Technik-Polska Spółka z o.o., która wchodzi w skład grupy kapitałowej PKC Group.

Podczas wizyty w Czaplinku Starosta spotkał się zPrezesem KTP André Gerstnerem. Omówiono między innymi plany rozwojowe firmy i możliwości dalszego wzrostu zatrudnienia i rozbudowy zakładów. S. Kuczyński podtrzymał deklaracje dalszej pomocy dla firmy ze strony powiatu, w tym za pośrednictwem Starostwa oraz Powiatowego Urzędu Pracy.
KTP to jeden z największych pracodawców w województwie Zachodniopomorskim.W swoich działaniach koncentruje się na rozwiązaniach elektrycznych, w tym przede wszystkim na produkcji wiązek elektrycznych do samochodów ciężarowych, maszyn budowlanych i autobusów oraz na produkcji wiązek kablowych i  szaf sterowniczych dla przemysłu kolejowego i energetycznego.