Podziękowali weteranom
29-08-2017

Podziękowali weteranom

Data wydarzenia: 29-08-2017

W dniu 25 sierpnia br. Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Etatowy Członek Zarządu Janusz Garbacz, Członek Zarządu Janina Jung oraz Radna Powiatowa Elżbieta Motyl spotkali się z kombatantami, sybirakami, inwalidami wojennymi oraz kombatantami misji pokojowych z terenu powiatu drawskiego.

Spotkanie miało miejsce w przepięknej scenerii, na terenie poligonu drawskiego, nad jeziorem Ostrowiec. Zostało zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju oraz Dnia Weterana przypadających na dzień 01 września.
Organizacje kombatanckie oraz zaproszeni goście zostali serdecznie powitani przez Starostę oraz Zastępcę Komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Olesznie ppłk Andrzeja Niegmańskiego.
Przy okazji spotkania S. Kuczyński podziękował odchodzącemu Proboszczowi parafii Oleszno ks. por. Przemysławowi Turowi za współpracę i jednocześnie przywitał nowego Kapelana Garnizonu Drawsko ks. por. Grzegorza Lacha.
Podczas spotkania Prezes Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koło Nr 41 Jan Domański wręczył Mariuszowi Jankowskiemu medal okolicznościowy „60 lat udziału Polski w Misjach poza granicami Państwa”, Januszowi Garbaczowi medal okolicznościowy „W 25 rocznicę nadania siłom ONZ Pokojowej Nagrody Nobla” oraz Eugeniuszowi Podlisieckiemu medal „Gwiazda Weterana” nadany przez Kapitułę Gwiazdy przy Akademii Sztuki Wojennej.
Na zakończenie spotkania wręczono upominki dla wszystkich przybyłych członków organizacji kombatanckich.