01-07-2019

Data wydarzenia: 01-07-2019

W imieniu Rady Powiatu Drawskiego, Zarządu Powiatu Drawskiego, a przede wszystkim poszkodowanych mieszkańców Złocieńca składamy serdeczne podziękowania strażakom za ofiarność i poświęcenie w walce ze skutkami trąby powietrznej, która przeszła nad Złocieńcem 15 czerwca 2019 r.

W akcji ratunkowej wzięły udział 184 zastępy, w których działało łącznie 700 strażaków. Podziękowania kierujemy do Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim, Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Drawsku Pomorskim, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie.
Dziękujemy również Komendantom: Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu i Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy.

Podziękowania składamy także Ochotniczym Strażom Pożarnym w Złocieńcu, Warniłęgu, Nowym Worowie, Chlebowie, Lubieszewie, Czaplinku, Siemczynie, Machlinach, Broczynie, Wierzchowie, Świerczynie, Rydzewie, Ostrowicach, Kaliszu Pomorskim, Białym Zdroju, Linownie, Czarnem Wielkim, Mirosławcu oraz Wojskowym Strażom Pożarnym w Budowie, Olesznie, Dźwirzynie, Trzebiatowie i Cybowie.

Ofiarna postawa strażaków, sprawność w działaniach i wyjątkowe zaangażowanie w działania ratownicze zasługują na słowa najwyższego uznania. Jeszcze raz dziękujemy i życzymy wielu sukcesów i pomyślności.

Przewodnicząca Rady Powiatu Drawskiego                                     Starosta Powiatu Drawskiego

Urszula Ptak                                                                                  Stanisław Cybula