Pomoc w nowoczesnej rekrutacji do szkół
03-03-2017

Pomoc w nowoczesnej rekrutacji do szkół

Data wydarzenia: 03-03-2017

Wiele lat temu jeden z naukowców uniwersytetu w Los Angeles przeprowadził eksperyment który pokazał, że tylko 7% komunikatu pochodzi ze słów jakie słyszymy w trakcie rozmowy lub wykładu. Aż 93% stanowi mowa ciała i ton głosu. Grupa nauczycieli i dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych szkoliła się w Drawsku Pomorskim, by lepiej wykorzystać te 93% dla dobra swoich placówek

W piątek 3 marca 2017 r. grupa 8 nauczycieli i dwóch dyrektorów reprezentujących Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu, brała udział w szkoleniu zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim. Jego celem była nauka umiejętności przekazu niewerbalnego, niezbędnych do dobrych wystąpień przed publicznością, w tym również forum klasowym.
            Przez cały dzień Maurycy Seweryn z Warszawskiej Grupy Doradców PR prowadził z nauczycielami zajęcia, które obejmowały m.in. nagrywanie krótkich wystąpień uczestników i analizę tych elementów wystąpienia, które przeczą wypowiedzi słownej.
            Piątkowe szkolenie ma pomóc nauczycielom w innowacyjnych formach rekrutacji. Kolejnym krokiem, by poprawić wyniki naborów będzie szkolenie, które Starostwo organizuje dla kadry zarządzającej szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat. Już 17 marca br. Dyrektorzy i ich zastępcy będą poszerzać swoją wiedzę na temat nowoczesnych narzędzi promocji szkoły.