Poświęcenie kościoła w Darskowie z udziałem samorządowców
30-06-2017

Poświęcenie kościoła w Darskowie z udziałem samorządowców

Data wydarzenia: 30-06-2017

W czwartek, 29 czerwca br. pod przewodnictwem JE bp Pawła Cieślika, biskupa pomocniczego diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej w latach 1995- 2015 odbyła się msza odpustowa ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła w kościele filialnym w Darskowie.

W uroczystości udział wzięli Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Złocieńcu Mirosław Kacianowski.
Wczorajsza uroczystość to szczególny akt wieńczący lata planowania, wyposażenia, remontu i upiększania świątyni. Ks. bp Paweł Cieślik podczas mszy św. poświęcił odnowiony kościół oraz tablicę dziękującą mieszkańcom Darskowa dbającym o piękno świątyni, bez których wkładu, trudu i zaangażowania odnowienie kościoła nie byłoby możliwe.