Powiat na targach
02-03-2016

Powiat na targach

Data wydarzenia: 02-03-2016

W dniach 26.02 - 28.02.2017 r. Powiat Drawski reprezentował region Pojezierza Drawskiego na VIII Międzynarodowych Targach Turystycznych w Hali Stulecia we Wrocławiu.

Pod szyldem Powiatu Drawskiego zaprezentowało się Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim oraz gminy Czaplinek, Drawsko Pomorskie i Złocieniec. Stoisko obsługiwane było przez przedstawicieli lokalnych wydziałów promocji. Wyeksponowano materiały promocyjne ze wszystkich gmin powiatu (informatory, mapy, przewodniki, bazę noclegową i gastronomiczną). Największym zainteresowaniem cieszyły się mapy turystyczne oraz przewodniki po szlakach turystycznych pojezierza.
Targi przyciągnęły rzesze zwiedzających, dla których organizatorzy oraz wystawcy przygotowali liczne atrakcje. Czekały na nich przede wszystkim konkursy, w których można było wygrać przeróżne nagrody - od wycieczek krajowych i zagranicznych, bonów i voucherów zniżkowych, po regionalne przysmaki, gadżety promocyjne i wiele innych. W ramach targów odbył się m.in. Festiwal Podróżniczy, Festiwal Kulinarny, Gra Targowa, a najmłodsi spotkali się z Nelą Małą Reporterką. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyło się także stoisko Europejskiego Centrum Bajki oraz Kącik Maluch Agencji „Projekcja". Tak jak w ubiegłym roku na Targach pojawił się Aleksander Doba - mieszkaniec Polic, który jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem Atlantyk. O swoich  podróżach opowiedzieli także wielki pasjonat Australii - Marek Tomalik oraz Michał Pater, młody podróżnik - autostopowicz z Wrocławia, którego niekonwencjonalna metoda zwiedzania przyciąga setki tysięcy osób do jego kanału na YouTube. Przez cały weekend na głównej scenie oraz w salach konferencyjnych odbywały się występy artystyczne, pokazy sztuk walki oraz liczne prelekcje.