POWSTAJE DRAWSKIE ARCHIWUM X
29-01-2016

POWSTAJE DRAWSKIE ARCHIWUM X

Data wydarzenia: 29-01-2016

www.jeziorotajemnic.pl – to adres strony internetowej Akcji Exploracyjno-Historycznej „Jezioro Tajemnic”. Jest także profil fb. – Udostępniajcie! – apeluje Starosta Drawski. Ogłaszamy wielkie śledztwo historyczne.

Za pośrednictwem tej witryny, Powiat Drawski zwraca się do mieszkańców oraz wszystkich zainteresowanych osób o przekazywanie wszelkich, nawet pozornie błahych informacji, mogących pomóc w dotarciu do prawdy. Strona może w ten sposób ułatwić zbieranie wszelkich informacji o tajemnicach jeziora, zaś historycy, dziennikarze i poszukiwacze będą mogli choć w przybliżeniu ustalić cele swoich wypraw. Strona będzie rozbudowywana w miarę napływających doniesień.
  Zbierane są wszelkie informacje dotyczące jeziora Drawsko, jak i jego najbliższych okolic. Stare fotografie i pocztówki, dokumenty, mapy, wycinki prasowe, a nawet wspomnienia i sugestie, przekazywać można w punktach zlokalizowanych w sekretariatach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku (ul. Grunwaldzka 1) lub w LO (ul. Parkowa 2), a także w Wydziale Rozwoju i Promocji w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim (Pl. E. Orzeszkowej 3) w godzinach pracy tych placówek. Istnieje również możliwość przesłania informacji za pośrednictwem specjalnego formularza na stronie internetowej, zaś najciekawsze zgłoszenia mogą zostać opublikowane z podaniem ich autora.
 Jednak aby informacje w ogóle zaczęły napływać, przedsięwzięcie wpierw musi wzbudzić zainteresowanie i się rozwinąć. Ze względu na koszty, Starostwo Powiatowe nie może sobie pozwolić na przeprowadzenie ogólnokrajowej kampanii informacyjnej.
  - Dlatego każdy lokalny patriota któremu zależy na nagłośnieniu akcji, może ją wesprzeć w bardzo prosty, bezpłatny i jednocześnie niezwykle skuteczny sposób – podpowiada Starosta Drawski Stanisław Kuczyński. – Udostępniając informacje za pomocą mediów społecznościowych, np. facebooka.
  Każdy zgłaszający informację może zostać nagrodzony „Certyfikatem Uczestnika Akcji”. Certyfikaty osobiście podpisuje Starosta. Certyfikat można otrzymać drogą pocztową, po przekazaniu informacji w punktach w Czaplinku lub w Starostwie Powiatowym.
Zapraszamy do współpracy!

Więcej w dzisiejszym Głosie Drawska.