Powstanie uczniowskie biuro turystyki
14-09-2017

Powstanie uczniowskie biuro turystyki

Data wydarzenia: 14-09-2017

Uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku wyszli z inicjatywą utworzenia Szkolnego Biura Turystycznego, które będzie działało w pracowni w budynku Szkoły na ul. Grunwaldzkiej 2.

Biuro będzie funkcjonować w godzinach pracy szkoły z misją pośrednictwa w sprzedaży usług turystycznych, a także promocji turystycznej regionu. Dzięki takiej formie nauczania, młodzież nabędzie wiedzę w zakresie przepisów regulujących działania przedsiębiorstw turystycznych, pozna też zagadnienia psychologiczne, sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach, nauczy się gdzie szukać i w jaki sposób przekazywać informacje zainteresowanym turystom.
W najbliższym czasie uczniowie będą mogli skorzystać z niecodziennej okazji uczestnictwa w profesjonalnym kursie pilota wycieczek w ramach kontraktu samorządowego, projektu unijnego  prowadzonego przez drawskie Starostwo. Kurs będzie realizowany przez 3 lata. Pierwszy nabór uczestników rozpoczął się już we wrześniu, a ostatni przewidziany jest w 2019 r.
Pomysł jest realizowany pod kierunkiem opiekuna i nauczyciela Marty Gańskiej.