Pozytywny wydźwięk zdarzeń
19-11-2015

Pozytywny wydźwięk zdarzeń

Data wydarzenia: 19-11-2015

W dniu 17 listopada 2015 roku w sali narad Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim z inicjatywy Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego, miało miejsce spotkanie z Dyrektorem Drawskiego Centrum Specjalistycznego w Drawsku Pomorskim Marzeną Kucharską oraz personelem medycznym Szpitala.

Spotkanie rozpoczął Starosta Drawski witając wszystkich obecnych na spotkaniu. Wprowadzając w agendę spotkania przypomniał sytuację z początkiem kadencji obecnej Rady i Zarządu  Powiatu oraz nakreślił wizję przyszłości Szpitala. Podkreślił, że sytuacja była dość poważna, lecz pomimo tych trudności udało się doprowadzić do zapewnienia ciągłości opieki medycznej, bo dobro pacjenta jest najważniejsze - bo przecież o to chodziło.

Tematem wiodącym było funkcjonowanie bieżące  „Szpitali Polskich S.A” w imieniu którego działa Drawskie Centrum Specjalistyczne Drawsku Pomorskim.

W dalszej części spotkania Etatowy Członek Zarządu Powiatu Janusz Garbacznakreślił plany związane z kapitalnym remontem Oddziału Dziecięcego.

Sytuacja szpitala na chwilę obecną jest ustabilizowana, wszystkie zobowiązania finansowe są na bieżąco regulowane. Zakupiono nowy potrzebny sprzęt m.in. respirator, pompę objętościową i dializator, który obecnie jest testowany. Ponadto szpital wykonuje w niektórych oddziałach ponadplanowe zabiegi.

Udział w spotkaniu wzięli: Starosta Drawski, Etatowy Członek Zarządu Powiatu, Dyrektor DCS Marzena Kucharska,  Pielęgniarka Oddziału Pediatryczno - Neonatologicznego Beata Guziak, Położna na Oddziale Ginekologiczno - Położniczym Aneta Pyszka, Pielęgniarka na  Oddziale Chorób Wewnętrznych Janina Krawczuk, Naczelna pielęgniarek Ewa Kubiak, Pielęgniarka na  Izbie Przyjęć Arleta Kukulska - Stańkowska,  Pielęgniarka na Oddziale Intensywnej Terapii Elżbieta Mialik, Przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej  Pracowników Ochrony Zdrowia  Jadwiga Micewska, Naczelnik  Wydziału Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych Jolanta Banaszek i podinspektor Joanna Kołodziejska.