Prezydent na Anakondzie
14-06-2016

Prezydent na Anakondzie

Data wydarzenia: 14-06-2016

W poniedziałek, 13 czerwca 2016 roku Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z żołnierzami biorącymi udział w międzynarodowym ćwiczeniu Anakonda-16. W spotkaniu udział wzięli: Starosta Drawski Stanisław Kuczyński i Etatowy Członek Zarządu Powiatu Janusz Garbacz.

Podczas wizyty Prezydenta i Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza na Poligonie Drawskim zaprezentowany został połączony pokaz ogniowy artylerii i lotnictwa.
W spotkaniu na zaproszenie Komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko udział wzięli m.in. Wojewoda Zachodniopomorski Piotr Jania, Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski, Starosta Wałecki Bogdan Wankiewicz, Burmistrz Drawska Pomorskiego Zbigniew Ptak, Burmistrz Kalisza Pomorskiego Michał Hypki oraz proboszcz parafii pw. św. Pawła Apostoła w Drawsku Pomorskim ks. Piotr Jesionowski.
Anakonda-16 jest szóstą edycją ćwiczenia, trzecią w wymiarze międzynarodowym z udziałem przedstawicieli sił zbrojnych 24 państw sojuszniczych i partnerskich, w którym bierze udział około 31 tysięcy żołnierzy, w tym 12 tysięcy z Polski. Ćwiczenie potrwa do 17 czerwca.