Próba generalna przed Mistrzostwami
22-05-2017

Próba generalna przed Mistrzostwami

Data wydarzenia: 22-05-2017

W dniach od 8 do 11 maja 2017 r. uczniowie klas o profilu wojskowym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim uczestniczyli w obozie szkoleniowym w Konotopie zorganizowanym przy współpracy z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim.

W zajęciach na terenie poligonu brało udział 30 uczniów. Opiekę nad nimi sprawowali nauczyciele mjr rezerwy Andrzej Kowalewski i wychowawca Sebastian Stateczny.
Uczniowie w trakcie obozu przeszli również szkolenie survivalowe i strzeleckie. Rywalizowali zespołowo w marszobiegu oraz uczestniczyli w teście sprawnościowym w hali sportowej. W celach szkoleniowych odbyli wizytę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu.
Zajęcia poligonowe były zarazem próbą generalną przed „II Ogólnopolskimi Mistrzostwami Klas Mundurowych na poligonie drawskim. Impreza ta przygotowywana jest przez CSWL Drawsko Pomorskie, ZSP w Kaliszu Drawskim i Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim. Mistrzostwa odbędą się na początku czerwca i swoim zasięgiem obejmą całą Polskę.