Próbna ewakuacja DPS w Darskowie
28-09-2016

Próbna ewakuacja DPS w Darskowie

Data wydarzenia: 28-09-2016

Dnia 20 września 2016 r. w Domu Pomocy Społecznej w Darskowie przeprowadzono ćwiczenie, którego celem było praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji mieszkańców z budynku.

DPS w Darskowie jest obiektem przeznaczonym dla osób z ograniczoną zdolnością poruszania się. Celem  operacji było wdrożenie i przećwiczenie zasad postępowania w sytuacji pojawienia się zagrożeń wymagających natychmiastowej ewakuacji wszystkich mieszkańców i personelu. Próbna ewakuacja była również okazją do sprawdzenia sprawności działania systemów bezpieczeństwa w budynku: systemu sygnalizacji pożaru, dźwiękowego systemu ostrzegawczego oraz oświetlenia awaryjnego.
Współuczestniczyli w ćwiczeniach: Zespół operacyjny z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim - Dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim kpt. Andrzej Podolak oraz oficer ds. operacyjnych kpt. Jarosław Nowicki, Jednostka Ratowniczo Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim – dwa zastępy, Ochotnicza Straż Pożarna w Złocieńcu – dwa zastępy oraz Wojskowa Straż Pożarna J.W. 1696 – jeden zastęp.
Jako obserwatorzy udział wzięli: Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim Zbigniew Marek oraz Jacek Żychliński z obsady tego Wydziału, a także Naczelnik Wydziału Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych Jolanta Banaszek i Joanna Kołodziejska. Obecny był również Waldemar Sabat z Urzędu Miejskiego w Złocieńcu.