Przygotowania do Wielkiej Nocy
18-04-2017

Przygotowania do Wielkiej Nocy

Data wydarzenia: 18-04-2017

Okres Wielkiej Nocy to nie tylko czas budzącej się do życia przyrody i głębokich przeżyć religijnych, lecz także okazja do zadumy oraz spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. W miniony czwartek (13.04.2017 r.) uczestnicy i pracownicy Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy- Ośrodka Rehabilitacyjno- Kulturalnego w Drawsku Pomorskim i złocienieckiej Filii Domu, również mogli poczuć wspólnie przedsmak Świąt Wielkanocnych.

Po wprowadzeniu uczestników w świąteczny nastrój przez panią Zuzannę, przyszedł czas na wielkanocne życzenia i słowa refleksji ze strony gości, w imieniu których wypowiedział się Janusz Garbacz- Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego, życząc wszystkim pogody w sercu i radości płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego. Podczas spotkania wszyscy podzieliliśmy się wielkanocnym jajkiem i mogli zasmakować świątecznych potraw przygotowanych przez uczestników w ramach zajęć kulinarnych. Na stołach w roli głównej pojawił się żur i wielkanocne baby. Suto zastawiony stół dopełniły wielkanocne dekoracje, które podkreślały atmosferę wzajemnej życzliwości i radości.
- Za obecność i życzenia dziękujemy wszystkim gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością w tym radosnym dniu. My również składamy jeszcze raz Wesołego Alleluja i Mokrego Dyngusa – mówi Joanna Orzepowska, Kierownik placówki.