Ramię w ramię z uczelnią wyższą
19-10-2016

Ramię w ramię z uczelnią wyższą

Data wydarzenia: 19-10-2016

W poniedziałkowy poranek 17. października br. Starosta Drawski Stanisław Kuczyński wraz ze współpracownikami spotkał się z dr. Grzegorzem Stępniem - przedstawicielem Akademii Morskiej w Szczecinie.

Grzegorz Stępień już wcześniej zawitał do powiatu drawskiego - wraz z grupą studentów Instytutu Geoinformatyki AM w Szczecinie pod koniec września przyjechał do Czaplinka, by przeprowadzić badania ruin zamku w Starym Drawsku oraz zabytkowego tzw. „małego kościółka” w Czaplinku. Wynikiem tamtych prac było stworzenie modelu 3D ww. obiektów oraz przygotowanie filmów nakręconych za pomocą dronów.
Poniedziałkowe rozmowy dotyczyły możliwości i kierunków dalszej współpracy. Ustalono, m.in. że w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku oraz w Kaliszu Pomorskim uczniowie będą mogli kontynuować naukę w Klasach Patronackich Akademii. Raz w miesiącu zajęcia będą prowadzili wykładowcy i pracownicy naukowi uczelni, a młodzież będzie miała okazję uczestniczyć w wykładach w murach Akademii Morskiej.
Celem zajęć jest przede wszystkim zachęcenie uczniów do przedmiotów ścisłych oraz pokazanie im ciekawych zastosowań przyswajanej przez nich wiedzy.
Strony spotkania czynią starania, by realne korzyści ze współpracy uczniowie odczuli jeszcze w pierwszym semestrze obecnego roku szkolnego.