Ranczo, woda, przygoda!
29-07-2016

Ranczo, woda, przygoda!

Data wydarzenia: 29-07-2016

W dniu 21 - 22 lipca 2016 r. podopieczni Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy Ośrodka Rehabilitacyjno - Kulturalnego w Drawsku Pomorskim i Stowarzyszenia „FILAR” w Drawsku Pomorskim wzięli udział w biwaku nad jeziorem Siecino, w gospodarstwie agroturystycznym ,,Ranczo w Dolinie”.

Wyjazd do „rancza” to już od kilku lat stały punkt wakacyjnego odpoczynku uczestników Domu. Pływanie kajakiem i łódką, jazda konna, gry zespołowe oraz wspólne śpiewanie przy ognisku to tylko jedne z licznych atrakcji, które towarzyszyły uczestnikom  podczas dwudniowego pobytu w gospodarstwie.
Wyjazd znacznie różnił się od okazjonalnych imprez i wycieczek, i wymagał od uczestników większego zaangażowania i samodzielności. Mieli oni okazję wykorzystać w praktyce wiele przydatnych umiejętności, które nabywają podczas treningów prowadzonych w ośrodku. Taki biwak jest świetną okazją do kształtowania wielu nawyków, niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania w życiu codziennym.
Piękna, słoneczna pogoda, malownicze otoczenie oraz moc atrakcji sprawiły, że wyjazd był niezwykle udany.
Organizatorem wyjazdu było Stowarzyszenie FILAR we współpracy z Powiatowym Dziennym Domem Samopomocy - Ośrodkiem Rehabilitacyjno- Kulturalnym w Drawsku Pomorskim. Biwak odbył się w ramach realizacji zadania publicznego, dofinansowanego przez Zarząd Powiatu Drawskiego.